אוליב מאמצת / גמילה מפלסטיק
May 02, 2019

אוליב מאמצת / גמילה מפלסטיק

אוליב אוהבת לאמץ טרנדים אבל בוחרת אותם בקפידה, לכן המצאנו פינה חדשה בבלוג שבה נוכל לעשות את זה באופן מסודר ומתועד. טבילת האש: די. להשתמש. בפלסטיק! (ואל תסמכו על הפח הכתום). 

השנה היא 2019 ובישראל ממשיכים להשליך פסולת מכל הסוגים אל פח האשפה ולשנע אותו אל שמורת הזבל "חירייה". במו עינינו חזינו בתכולת הפח הכתום אליו טרחנו והקפדנו להפריד אריזות - מושלכת אל תוך משאית הזבל ללא כל הפרדת גזע ומין. ובמקום בו הרשויות כושלות, השינוי מנסה להגיע מלמטה. קהילת ה"אפס פסולת" (zero waste) שהולכת ותופסת תאוצה ברחבי הגלובוס המזוהם שלנו שמה לה למטרה את העלאת המודעות לנזקי צרכנות היתר על הסביבה וקידום שיטות של צרכנות נבונה ודרך חיים אקולוגית יותר שמטרתה לייצר כמה שפחות אשפה. אבל איך מתחילים? עם המזיק הנפוץ והחמור מכולם. תגידו ביי לפלסטיק. 

שלושה צעדים ראשונים לנגמלת המתחילה: 
צעד 1: נמנעים מרכישת בקבוקי מים מסוננים מפלסטיק. איך? פשוט קונים בקבוק רב פעמי, ממלאים ולוקחים אותו למקומות. 
צעד 2: מתנגדים לשקיות ניילון (זו משימה קשה). האלטרנטיבה פשוטה - מכניסים לתיק 2-3 שקיות בד ומפצירים "בלי שקית בבקשה" בכל הזדמנות. 
צעד 3: מפסיקים לרכוש מוצרי מזון ארוזים. מצטיידים בשקי בד מחוררים ויוצאים לשוק.  אנחנו באמת לא חייבים את הסלרי שלנו באריזת צלופן. 
צעד 4: כלים חד פעמיים. ויום העצמאות המתקרב הוא ההזדמנות לצאת לאתגר הראשון.

בהצלחה! 

המלצה שלנו: חפשו את המושג "zero waste" בפינטרסט או כנסו ישירות לאתר החמוד Re-feel שהרים את הכפפה המקומית בכל הנוגע לפתרונות מתקדמים (ופוטוגניים) לחיים נטולי פלסטיק, החל מקשיות זכוכית ועד לשמפו מוצק. 
תרומתנו ליקום: תהליכי ייצור ומכירה חפים מפלסטיק. האריזות שלנו עשויות קרטון וכוללות שקית בד רב פעמית עם שיק.