June 20, 2018

אירהוק OT FRIENDS

החברות של אוליב: בגיל 36 אירה חרקובסקי דותן (אירה הוק) מתחזקת לא מעט כובעים - היא אם, רעיה ובלוגרית, ובבעלותה עסק הנושא את שמה לייעוץ וליווי לעסקים ברשת האינסטגרם. במסגרת המקצוע היא מרצה, מלמדת, מייעצת, מנהלת קהילות ובאופן כללי חולשת על הרשת ונהנית מכל רגע. אירה מתגוררת בתל אביב עם המשפחה שלה - בעלה גיא, עלמה בת הכמעט 5, רומי בת 1.4 וקוזה החתול, ואם אתן לא מבין 31 אלף העוקבים אחרי פרופיל האינסטגרם המתוקתק שלה, או הבלוג האישי המוצלח שלה, זה לגמרי הזמן להתחיל.

שם החיבה שלי:
הוק!

רב האנשים לא יודעים עליי ש...
אני אוהבת מרציפן ורוצחת קקטוסים סדרתית.

הדבר הראשון שאני עושה בבוקר:
בתור מי שמתעוררת אינספור פעמים בלילה, בוקר זה עניין יחסי. מתלבטת בין:
- מניקה ומתכרבלת עם רומי
- מנסה להשתחל החוצה מהמיטה דרך מבוך הידיים, הרגליים והראשים שנחתו עליי באמצע הלילה
- יוצאת מחדר השינה, בודקת (בחשש) איזה נזק עשה החתול בלילה ומעלימה ראיות לפיי שהבנות ידרכו על הרצפה

רגע אהוב ביום:
סוף היום, תשע בערב. שעה של שקט אחרי ההרדמות, עם הקפה והרגליים על הספה. זה לא נמשך הרבה זמן כי לרומי יש שעון ביולוגי שמעיר אותה בעשר. אבל היי, יש לי שעה שלמה לעצמי. ועוד מעט היא תהיה טינאייג׳רית בת חמש ותגיד לי שאני מחליטה רק על המטבח. אז אני שמחה במה שיש ואוהבת (כנראה שאף יותר) גם את הרגעים האלה בהם אני מגיעה להרדים אותה חזרה והיא כולה מתרפקת עליי ונרדמת לי בידיים.

הדבר האחרון שגרם לי לצחוק בקול:
כשעלמה, עוד לא בת חמש, הכריזה ״אמא את לא מחליטה עליי, את מחליטה רק על הסלון״. צחקתי בקול, אבל בלב בכיתי קצת. באמת, רק על הסלון? מה עם פינת האוכל?

המתנה הכי מוצלחת שנתתי / קיבלתי:
אענה ברצינות. המתנה הכי טובה שנתתי היא לעצמי. זו לא מתנה חומרית ולא חוויה, זה הרבה מעבר לכך. המתנה שלי היא לאפשר לעצמי ללכת אחרי הלב שלי. עזבתי עבודה נוחה עם קביעות ומשכורת לא רעה בשביל להקים את העסק שלי מאפס. בחרתי להיות אמיצה והחלטתי לעשות שינוי ולעסוק בעבודה שאני אוהבת ושממלאת אותי בתשוקה. השינוי שעשיתי גורם לי לקום בשמחה בכל בוקר ודוחף אותי להשתפר כל יום. מבחינתי זו המתנה הגדולה ביותר שיכולתי להעניק לעצמי.

עקבים או שטוח:
זו שאלה שמחזירה אותי לקרקע אחרי הסעיף הקודם :) אז שטוח. אני רוסיה (סליחה, אוקראינית) מקולקלת שלא יודעת ללכת על עקבים.

הכי אוהבת ללבוש את האוליב תומס שלי:
ג׳ינס, שמלות קיץ, חצאיות מקסי. עם הכל בעצם.

משהו מומלץ לבהות בו:
קשה לי לענות על כך כי אני לא מהבוהות, הלוואי והייתי. בכל רגע פנוי שיש לי אני עושה את מה שאני אוהבת - עובדת. הזכרתן לי לפנות זמן לבהייה. אעשה זאת.

המלצה טעימה:
נמצאת בטופ רשימת ה- To Taste list שלי - גלידת מוצ׳ה יפנית אמיתית.

הדבר האחרון שגיגלתי/פייסבקתי:
ערכת ממתק יפני וסליים. עלמה אשמה!

גילטי פלז'ר נצחי:
בלי שום ספק - נעליים.

אם היית יכולה לבחור לעצמך כוח-על אחד:
לנסוע בזמן. הלוואי ויכולתי לנסוע בזמן בחזרה לילדות. הייתי כל כך רוצה להכיר ולבלות עם אמא שלי שנפטרה כשהייתי בת שש ולחבק את סבתא האהובה שלי שראיתי בפעם האחרונה בגיל תשע, לפני שעליתי לארץ.

טיפ אחד לחיים:
לאהוב את עצמכם. משם הכל מתחיל.