חופשה חורפית: מדריך (כמעט מקומי) למילאנו
October 16, 2017

חופשה חורפית: מדריך (כמעט מקומי) למילאנו

למה דווקא מילאנו? כי סופ"ש אחד בלבד בעיר הכי קולית באיטליה ירחיב לכם את האישונים ואת בלוטות הטעם ומחירי הטיסות לא ישאירו לכם ברירה. להבדיל מרומא שהיא תיירותית ומסחרית לחלוטין, מילאנו היא העיר שגרים בה, שעובדים בה ושחיים בה. רומא ומילאנו זה כמו ירושלים ותל אביב. אומנם זו הבירה אבל השנייה היא זו שמכתיבה את אורך החיים. לא סתם זה שבוע האופנה של מילאנו ולא של רומא. אין בה אטראקציות תיירות שהן מאסט, אבל יש בה פינות חמד שלא נופלות מהפנתאון.

וכעת, להמלצות. סגרת על סופ"ש במילאנו? ווהו! אחרי שהפסקתי לספור את מספר הביקורים שלי בעיר האופנה, החלטתי לחלוק את השלל עם שבע נקודות ציון שמומלץ לעבור בהן:

1. קפה, ארוחת בוקר - Panini Durini
מבחר מאפים מפתים, צוות אדיב וקפה מעולה (גם ביחס לקפה האיטלקי המשובח).

2. על הדרך - Luini
לא היית במילאנו אם לא עצרת בלויני ודגמת מאפה בשם פנזרוטי (panzerotti) - משהו בין סמבוסק לסופגניה ממולא בתוספות של פיצה. ממליצה גם לקנח ממש ממול בגלידריה ששמה את ה-שין במושג שחיתות. בסופי שבוע צפו לתורים ארוכים!

3. תרבות - Fondazione Prada
זה רק נשמע כמו שופינג אבל למעשה מדובר במזקקה ישנה שהוסבה למוזיאון בעזרת משרדו של האדריכאל הנודע רם קולהאוס והתוצאה מדהימה ביופה. בלי קשר לתערוכות שמוצגות, שווה לפנות שעתיים כדי להסתובב בחללים המוזהבים (באמת) של המוזיאון.

4. הפסקת צהריים - Luce Bar
אסור לפספס את חוויית ה"אפרטיבו" במילאנו - בופה צהריים איטלקי קוקטי של משקה ונשנושים קטנים. ממליצה לעשות את זה ב- Luce Bar, בר שעיצב ווס אנדרסון ונראה כמו אחד הסטים של מלון בודאפסט.

5. לשטוף את העיניים (ולצאת עם סימנייה) - 10 Corso Como
היכל אופנה + חנות ספרים + גלריה + חצר מומלצת לאפרטיבו נוסף. לא סתם עוד חנות, כל פריט שמוצג, ממיטב מעצבי האופנה, נבחר בקפידה, והוצג בקפידה.

6. שופינג (חלונות) - Via Monte Napolene
רחוב בתי האופנה. מסלין ועד דולצ'ה וגאבנה. כולם שם עם חנויות דגל לתפארת.

7. לערב - Enoteca "Il Cinghiale Rosso
בר יין במרתף אפלולי עם פלטות גבינה מטורפת ואוכל מקומי מצויין.

 

אפילו סידרנו את כולם על המפה